دروس مراجع تقلید به مجلس عزاداری شهادت حضرت رقیه (سلام الله علیها) تبدیل شد

امسال عده ای تلاش نمودند با شبهه افکنی وانمود نمایندکه حضرت رقیه (سلام الله علیها) دختر حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) نبوده تا به خیال خود از قداست بارگاه مطهرش بکاهند که این تلاش بیهوده با واکنش به موقع و قاطع مرجعیت هوشیار شیعه روبرو گردید .
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز :

به گزارش «شیعه نیوز»، همزمان با سالروز شهادت دردانه حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) حضرت رقیه (سلام الله علیها) دروس مراجع معظم تقلید به مجلس عزاداری مبدل گشت .

خبرنگار ما از قم مقدس گزارش میدهد دروس بسیاری از مراجع معظم تقلید امروز برگزار نگردید و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) با ذکر مصیبت در سوگ دختر سه ساله حضرت امام حسین (علیه السلام) که در خرابه شام در داغ فراغ پدر بزرگوارش به لقاء الله شتافت، به نوحه سرایی پرداختند .

 امسال عده ای تلاش نمودند با شبهه افکنی وانمود نمایندکه حضرت رقیه (سلام الله علیها) دختر حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) نبوده تا به خیال خود از قداست بارگاه مطهرش بکاهند که این تلاش بیهوده با واکنش به موقع و قاطع مرجعیت هوشیار شیعه روبرو گردید .

همزمان شدن طرح برخی شبهه افکنی ها توسط عده ای در داخل با شبهات وهابیت علیه مقدسات شیعه نکته قابل تأملی است که باید بدان توجه و برخورد نمود .

انتهای خبر / پ . س


برچسب‌ها: دروس مراجع تقلید به مجلس عزاداری شهادت حضرت رقیه, سلام الله علیها, تبدیل شد امسال عده ای تلاش نمودند با شبهه افکنی وا, دختر حضرت اباعبدالله الحسین, علیه السلام


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 14:3 موضوع | لینک ثابت


مؤید تاریخی وجود حضرت رقیه(سلام الله علیها) و بررسی برخی شبهات


گاهی درمورد وجود حضرت رقیه (سلام الله علیها) شبهات و تردیدهایی مطرح می شود که نام ایشان در اکثر کتب نیامده، اما اصل وجود دختری سه ساله برای امام حسین (علیه السلام) در منابع شیعی آمده است.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش«شیعه نیوز» به نقل ازمهر، حضرت رقیه (سلام الله علیها) دختر حسین(علیه السلام) و مادرش مطابق بعضی از نقل‌ها ام اسحاق بوده‌است.او دختر سه سالهٔ امام حسین(علیه السلام) بود که پس از واقعه عاشورا که خانواده امام(علیه السلام) را به اسارت گرفتند او نیز توسط لشکر یزید به اسارت گرفته شد و آن‌ها را به مرکز خلافت یزید که شهر شام بود بردند. در کتاب وقایع الشهور و الایام آمده‌است که حضت رقیه(سلام الله علیها) در روز ۵ صفر سال ۶۱ هجری قمری به شهادت رسید. مرقد وی در شهر دمشق امروزه پذیرای بسیاری از شیعیان جهان است.

وجه تسمیه حضرت رقیه

رقیه از «رقی» به معنی بالا رفتن و ترقی گرفته شده است. گویا این اسم لقب حضرت بوده و نام اصلی ایشان فاطمه بوده است؛ زیرا نام رقیه در شمار دختران امام حسین(علیه السلام) کمتر به چشم می‏خورد و به اذعان برخی منابع، احتمال این که ایشان همان فاطمه بنت الحسین (سلام الله علیها) معروف به فاطمه صغری باشد، وجود دارد. در واقع، بعضی از فرزندان امام حسین (علیه السلام) دو اسم داشته‏اند و امکان تشابه اسمی نیز در بین فرزندان آن حضرت وجود دارد.

گذشته از این، در تاریخ نیز دلایلی بر اثبات این مدعا وجود دارد؛ چنانچه در کتاب تاریخ آمده است: «در میان کودکان امام حسین (علیه السلام) دختر کوچکی به نام فاطمه بود و چون امام حسین (علیه السلام) مادر بزرگوارشان را بسیار دوست می‏داشتند، هر فرزند دختری که خدا به ایشان می‏داد، نامش را فاطمه می‏گذاشت. همان گونه که هرچه پسر داشتند، به احترام پدرشان امام علی (علیه السلام) وی را علی می‏نامید». گفتنی است سیره دیگر امامان نیز در ناگذاری فرزندانشان چنین بوده است.


بررسی برخی شبهات

عدم ذکر نام «رقیه» در برخی منابع تاریخی نمی تواند دلیل بر عدم وجود این شخصیت باشد؛ چرا که وجود نامهای اشتهاری(کنیه و لقب) در کنار نام اصلی افراد از رسومات رایج عرب است و همان گونه که عده ای معتقدند، حضرت رقیه(سلام الله علیها) همان فاطمه صغری است که نامش در بسیاری از تواریخ ذکر شده است.

اما اصل وجود دختری چهار ساله برای امام حسین (علیه السلام) در منابع شیعی آمده است، اما در بعضی منابع در این باره اختلاف وجود دارد. در کتاب کامل بهایی نوشته علاءالدین طبری (قرن ششم هجری) قصه دختری چهار ساله که در ماجرای اسارت در خرابه شام در کنار سر بریده پدر به شهادت رسیده، آمده است، اما در مورد نام او که آیا رقیه بوده یا فاطمه صغری و ... اختلاف است. همچنین سید بن طاووس در کتاب «لهوف» خود می‌نویسد: «شب عاشورا که حضرت سیدالشهداء (علیه ‏السلام) اشعاری در بی‌وفایی دنیا می‏خواند، حضرت زینب (سلام الله علیها) سخنان ایشان را شنید و گریست. امام (علیه‏ السلام) او را به صبر دعوت کرد و فرمود: «خواهرم ام کلثوم و تو ای زینب! تو ای رقیه و فاطمه و رباب! سخنم را در نظر دارید [و به یاد داشته باشید] هنگامی که من کشته شدم، برای من گریبان چاک نزنید و صورت نخراشید و سخنی ناروا مگویید و خویشتن‌دار باشید.»

مرحوم شیخ علی فلسفی در کتاب «حضرت رقیه (سلام الله علیها)» می گوید در بیش از بیست کتاب، نام ایشان را رقیه دیده است.
در کتاب معالی السبطین حائری آمده است: « کانت للحسین(علیه السلام) بنت صغیره ....تسمی رقیه و کان لها ثلاث سنین».

تعبیر« تسمی رقیه» نشان دهنده این مطلب است که «رقیه» نام اصلی ایشان نبوده بلکه به این اسم معروف بوده است.
ابن ابی مخنف نیز در مقتل الحسین درباره وداع حسین بن علی(علیه السلام) می نویسد: «ثم نادی یا ام کلثوم و یا زینب و یا سکینه و یا رقیه و یا عاتکه و یا صفیه...».

همچنین سید بن طاووس می‏نویسد: «شب عاشورا که حضرت سیدالشهداء (علیه‏السلام) اشعاری در بی وفایی دنیا می‏خواند، حضرت زینب (علیهاالسلام) سخنان ایشان را شنید و گریست.

امام (علیه‏السلام) او را به صبر دعوت کرد و فرمود: «خواهرم، ام کلثوم و تو ای زینب! تو ای رقیه و فاطمه و رباب! سخنم را در نظر دارید [و به یاد داشته باشید] هنگامی که من کشته شدم، برای من گریبان چاک نزنید و صورت نخراشید و سخنی ناروا مگویید [و خویشتن دار باشید].» بنابر نقل ایشان، نام حضرت رقیه (علیهاالسلام) بارها بر زبان امام حسین (علیه‏السلام) جاری شده است.

طریحی در کتاب منتخب سن حضرت رقیه (علیهاالسلام) را سه سال بیان نموده است. پس از او، فاضل دربندی (وفات: 1286 ه.ق) که آثاری هم چون اسرار الشهادة و خزائن دارد، مطالبی را از منتخب طریحی نقل کرده است.

بعدها سید محمد علی شاه عبدالعظیمی (وفات: 1334 ه .ق) در کتاب شریف الایقاد، مطالبی را از آن کتاب بیان کرده است. البته دیدگاه اول که از علامه حایری (وفات 1384 ه .ق) نقل شد از کتاب معالی السبطین از کتاب منتخب طریحی بهره برده است.

در کتاب احقاق الحق نیز آمده است:« ثم نادی یا ام کلثوم یا سکینه یا رقیه یا عاتکه یا زینب یا اهل بیتی علیکن منی السلام...»

انتهای خبر/ ز.ح


برچسب‌ها: مؤید تاریخی وجود حضرت رقیه, سلام الله علیها, و بررسی برخی شبهات


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 14:3 موضوع | لینک ثابت


تروریست‌ها قصد مسموم کردن زائران اربعین حسینی در کربلا را دارند


مقامات عراقی با اعلام مشاهده تغییر رویه تروریست‌ها برای کشتار زائران امام حسین (علیه السلام)، هشدار دادند تروریست‌ها قصد مسموم کردن زائران اربعین حسینی از طریق آب و غذا را دارند و زائران کربلا باید هوشیار باشند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، سپهبد عثمان الغانمی فرمانده فرات میانی ارتش عراق با اعلام آغاز اجرای طرح گسترده امنیتی برای زیارت اربعین حسینی، از تلاش‌ها برای مسموم سازی آب و غذای زائران خبر داد.

وی که در یک نشست خبری در شهر بابل مرکز استان بابل عراق سخن می‌گفت با بیان اینکه طرح امنیتی حمایت از زائران اربعین حسینی شامل حضور هزاران نیروی ارتش، پلیس و عناصر اطلاعاتی در استان‌های بابل، کربلا و اطراف آن است، گفت:  همه دستگاه‌ها در منطقه در آماده‌باش هستند و قرار است نیروهای هوایی با هلی‌کوپتر اقدامات لازم حفاظتی برای جلوگیری از پرتاب موشک و خمپاره داشته باشند.

این فرمانده ارتش عراق همچنین از تلاش‌های جدید سازمان‌های تروریستی و القاعده برای کشتار زائران اربعین حسینی خبر داد و تاکید کرد: سازمان‌های تروریستی فهمیده‌اند که ماشین‌های بمب‌گذاری شده سخت شده است لذا تصمیم گرفته‌اند با مسموم کردن آب و غذا به زوار حمله کنند.

وی افزود: دستگاه‌های اطلاعاتی اخباری به دست آورده‌اند که باید به همه شهروندان و زوار این هشدار را داد که غذا و آب را جز از هیئت‌ها و سیستم‌های ثبت شده و رسمی دریافت نکنند.


برچسب‌ها: تروریست‌ها قصد مسموم کردن زائران اربعین حسینی در ک


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 14:2 موضوع | لینک ثابت


عربستان نمی تواند حکومت شیعیان بر بحرین را تحمل کند


رسانه های گروهی نوشتند که «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین از بحران حکومتی سختی رنج می برد، زیرا اعتراضات شیعیان روز به روز افزایش می یابد اما پادشاه نمی تواند آنها را آرام کند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، بحرین امروز در بحران تاریخی بزرگی قرار دارد و دلیل آن این است که اکثریت این کشور را شیعیان تشکیل می دهند و اقلیت آن اهل تسنن هستند، اما از نظر اجتماعی مساله بر عکس شده اکثریت نادیده گرفته شده اند و تمام امور دولتی به اقلیت داده شده است و همین بحران بحرین را وارد مراحل سختی خواهد کرد.

از سوی دیگر نظام پادشاهی عربستان نیز اعلام کرده است که هیچ گاه قبول نخواهد کرد که بحرین از سوی شیعیان اداره شود و برای این مهم از پادشاه بحرین حمایت خواهد کرد.

پادشاه بحرین تلاش کرد بحران را حل کند و در این راه از شرکت های امنیتی بیگانه برای سرکوب شرکت کنندگان در تظاهرات استفاده کرده و لباس پلیس را به آنها پوشاند اما شیعیان معترض به اعتراضات خود ادامه می دهند و از آن باز نخواهند گشت.

بر اساس گزارش پایگاه الجزیره العربیه، بحرین کشور دموکراتیکی است و رسانه های گروهی می توانند در آن به راحتی فعالیت کنند اما مساله  این است که دستگاه هایی در این کشور وجود دارد که اهل تسنن بر آنها تسلط کامل داشته و اجازه نمی دهند شیعیان نیز در اداره آن ها شرکت کنند.

منبع:شفقنا به نقل از الجزیره العربی


برچسب‌ها: عربستان نمی تواند حکومت شیعیان بر بحرین را تحمل کن


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 14:1 موضوع | لینک ثابت


زمينه‌های فعاليت مؤثر مسلمانان در جامعه ژاپن ناشناخته است


جوانان ژاپنی، خسته از زندگی مادی، به دين اسلام روی می‌آورند تا ميان عقايد دينی و زندگيشان تعادل جديدی برقرار كنند، اين درحالی است كه زمينه‌های فعاليت مؤثر مسلمانان در جامعه ژاپن ناشناخته است.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش«شیعه نیوز»، "ميماساكا هيگوچی"، رئيس سابق انجمن مسلمانان ژاپن، در سال 1963 در جريان تحصيل در يك دوره زبان عربی در مصر اسلام آورد و به تدريج اعتقادش به دين اسلام بيشتر و عميق‌تر شد.

وی می‌گويد: در آن زمان نگرش‌ها در مورد اسلام در ژاپن بسيار منفی بود و من مدت‌ها به صورت مخفيانه مسلمان بودم. هيگوچی عنوان می‌كند كه اتحاد مستحكم مردم در جوامع اسلامی شبيه همبستگی ژاپنی‌ها در محل كار است.

ناگانو كه به دنبال پررنگ‌تر كردن نقش مسلمانان ژاپنی در جامعه، به عنوان يك متخصص مراقبت‌های روانی فعاليت می‌كند، معتقد است: جوانان ژاپنی، خسته از زندگی مادی، به دين اسلام روی می‌آورند تا ميان عقايد دينی و زندگيشان تعادل جديدی برقرار كنند، اين درحالی است كه زمينه‌های فعاليت مؤثر مسلمانان در جامعه ژاپن ناشناخته است.

وی به طور مرتب از معابد بودايی ديدار می‌كند تا روابط و همكاری ميان اسلام، بوديسم و ديگر اديان را در ژاپن افزايش دهد.

«ماساشی ناگانو»، جوان 28 ساله ژاپنی يكی از صدها تازه‌مسلمانی است كه پس از مطالعه عميق تعاليم اسلامی و نيز تعامل با ديگر مسلمانان به‌ دين مبين اسلام گرويد، وی در گفت‌وگو با روزنامه «ژاپن تايمز»(The Japan Times) می‌گويد: قرآن چيزی نيست جز يك وحی الهی.

ناگانو كه در جامعه‌ای با غلبه دو مذهب شينتو و بوديسم به دنيا آمده است، می‌گويد: از كودكی از مذهب متنفر بوده و به‌خاطر جنايت‌های فرقه «اوم شينريكيو»، كه يك فرقه تروريستی به ظاهر مذهبی در ژاپن است و در ليست گروه‌های تروريستی قرار دارد ـ از جمله كشتار مردم در متروی توكيو با پخش گاز سمی در سال 1995 ـ وحشت داشته است.

اما ناگانو در سال 2008 و در زمان تحصيلات دانشگاهی خود، نظرش در مورد دين تغيير كرد. وی كه موظف بود برای گذراندن درس مطالعات انسان‌شناسی، قرآن كريم را مطالعه كند، شروع به مراوده با مسلمانان مقيم ژاپن كرد. اكنون، او خود را يك مسلمان معتقد می‌داند و می‌گويد: هر چه دارم از قرآن است.

بر اساس اين گزارش، اسلام در دهه 1920 با مهاجرت چندصد مسلمان ترك از روسيه به دنبال وقوع انقلاب روسيه، وارد ژاپن شد.

در دهه 1930 تعداد مسلمانان در ژاپن به حدود 1000 نفر رسيد. موج ديگر مهاجرت مسلمانان به ژاپن كه منجر به افزايش تعداد مسلمانان در اين كشور شد، در دهه 1980 اتفاق افتاد كه جوانان جويای كار از كشورهای ايران، پاكستان و بنگلادش به ژاپن مهاجرت كردند. امروز حدود 120 هزار مسلمان در كشور 127 ميليون نفری ژاپن زندگی می‌كنند.

منبع: ايكنا به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی IslamOn
 


برچسب‌ها: زمينه‌های فعاليت مؤثر مسلمانان در جامعه ژاپن ناشنا


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 14:0 موضوع | لینک ثابت


طرح موساد در کردستان عراق با حمایت آمریکا، ترکیه و قطر


یک نویسنده آمریکایی از توطئه موساد در کردستان عراق با همکاری واشنگتن، دوحه و آنکارا برای تحقق بخشی از رویای پوچ «اسرائیل بزرگ» پرده برداشت.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، یک روزنامه‌نگار آمریکایی در گزارشی که اخیر منتشر کرده، از طرح اسرائیل برای افزایش حضورش در عراق و سیطره بر بخش‌هایی از عراق برای تحقق رویای «اسرائیل بزرگ» با حمایت آمریکا، عربستان و قطر خبر داد.

«وین مادسن» در سایت خود با همین اسم، از اطلاعات منتشر نشده‌ای درباره طرح انتقال یهودیان کرد از اسرائیل به شهر موصل و استان نینوا در شمال عراق تحت پوشش سفرهای زیارتی و دینی از قبور قدیمی یهودیان نوشت.

در این گزارش آمده است: یهودیان کرد از زمان حمله آمریکا به عراق در سال 2003، به خرید زمین‌هایی که آنها تحت تملک تاریخی قوم یهود می‌دانند، اقدام کردند.

مادسن می‌نویسد: اسرائیلی‌ها همچنین به مقبره‌های انبیاء از جمله «ناحوم»، «یونس» و «دانیال» یا آرامگاه‌های «عزرا»، «حزقیل» و سایر بزرگان یهود اهتمام ویژه‌ای دارند و رژیم صهیونیستی به تمام آنها را به چشم بخشی از اسرائیل همانند کرانه باختری و قدس که نامهای یهودا و سامرة بر آنها نهاده، می‌نگرد.

در این گزارش آمده است: تیم‌های مختلفی از موساد با کمک مزدوران خود و همکاری شبه‌نظامیان کرد، حملاتی را علیه کلدانی‌های عراقی در موصل، اربیل، الحمدانیة، تل أسقف، قره قوش، عقره و ...انجام داده‌اند و این حملات را به گردن القاعده انداخته‌اند تا آنها را با توسل به خشونت، به مهاجرت وادارند و منطقه را برای سیطره اسرائیل بر آن و پس گرفتن از ساکنان اصلیش که مسیحیان هستند، خالی کنند. زیرا آنها این زمین را یهودی و توراتی می‌دانند.

این نویسنده آمریکایی تاکید می‌کند: طرح صهیونیست‌ها شامل اسکان دادن یهودیان کرد به جای کلدانی‌ها و آشوری‌ها است و آمریکا نیز بر اجرای این طرح نظارت دارد. همچنین افسران بلندپایه موساد با اطلاع رهبران سیاسی در دو حزب بزرگ «اتحاد میهنی کردستان» به ریاست جلال طالبانی و حزب دموکراتیک به ریاست «مسعود بارزانی»  این طرح را کلید زده‌اند.

وی نوشت: این اقدام مشابه اقدام صورت گرفته در فلسطین در دوره قیمومیت انگلیس بر این کشور پس از جنگ جهانی دوم، مهاجرت اجباری فلسطینی‌ها و جایگزین کردن صهیونیست‌ها به جای آنها است.

گزارش یک مرکز پژوهش عراقی درباره نحوه نفوذ صهیونیست‌ها به عراق

یک تحقیق و پژوهش عراقی نیز اطلاعات نگران‌کننده‌ای از نفوذ اختاپوس صهیونیستی در عراق اشغالی از 6 سال پیش تاکنون ارائه داده است.

این گزارش مفصل را مرکز پژوهشی «داربابل» عراق تدوین کرده، نشان می‌دهد که اسرائیل در ابعاد سیاسی، تجاری و امنیتی به عراق نفوذ کرده است و این اقدام با هماهنگی مقامات مسئولی مانند بارزانی، «کوسرت رسول» رئیس اطلاعات سلیمانیه، «مثال الآلوسی» نماینده پارلمانی و بازرگان کرد، « کنعان مکبة» مدیر اسناد در دولت عراق، «احمد چلبی» و ...صورت گرفته است.

«فواد بنیامین بن الیعازر» وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی و وزیر زیرساخت‌های کنونی اسرائیل، که یهودی الاصل و متولد استان بصره است، ناظر بر عملکرد شرکت‌های انتقال هئیت های دینی یهودی اسرائیلی به عراق است.پس از آنکه یهودیان کرد از آفریقا و اروپا به اسرائیل آورده می شوند، از آنجا با خطوط هواپیمایی عربی به عراق و از آنجا به مکان های دینی یهودی و مسیحی در این کشور منتقل می شوند.

در گزارش داربابل آمده است: مرکز پژوهش‌های خاورمیانه «اسرائیل» که تا پیش از این در مقر سفارت فرانسه در بغداد قرار داشت، در حملات موشکی اخیر به سفارت فرانسه، هم اکنون به منطقه امنیتی «خضرا» و در نزدیکی سفارت آمریکا منتقل شده است.

موساد، همچنین طبقه هفتم هتل «الرشید» در بغداد را که نزدیک منطقه الخضراست، اجاره کرده و آن را به محل جاسوسی و رصد گفت‌وگو‌ها و تماس‌های خصوصی نمایندگان و مقامات عراقی و مقاومت عراق تبدیل کرده است. در همین هتل روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در سال 2005 میلادی دفتر زد و یک دفتر دیگر نیز در شهر اربیل برای خود ایجاد کرد.

یهودیان عملکرد دولت عراق را رصد می‌کنند

در این گزارش آمده است که 185 شخصیت اسرائیلی، یهودی و آمریکایی در مقر سفارت آمریکا در منطقه خضرا، عملکرد وزارت‌خانه‌ها و موسسات عراقی، نظامی، امنیتی و مدنی را رصد می‌کنند.

در ادامه گزارش مرکز داربابل آمده است: شمار زیادی از شرکت‌های کاملا اسرائیلی و شرکت‌های چند ملیتی به طور مستقیم و غیرمستقیم در عراق فعالیت می‌کنند که شرکت های امنیتی خصوصی در راس آنها قرار دارند که با تامین امنیت آمریکایی‌ها شناخته می‌شوند و گفته می‌شود که این شرکت‌ها متخصص تحت پیگرد قراردادن علما، دانشمندان، پژوهشگران، اساتید دانشگاهی و خلبانان عراق هستند و مامور پاکسازی فیزیکی این افرادند.

درباره نفت نیز، اطلاعات موجود نشان می‌دهد که شرکت «بزان» که از سوی شخصی به نام «یشار بن مردخای» اداره می‌شود، بر پالایش نفت نظارت دارد و قراردادی برای خرید نفت از میدان‌های نفتی کرکوک و منطقه کردستان  برای ارسال آن به اسرائیل از طریق ترکیه و اردن امضا کرده است.

کارنامه فعالیت موساد از سال 2003 تاکنون در کردستان

این پژوهش همچنین نشان می‌دهد که اسرائیل از ابتدای اشغال عراق در سال 2003، افسران موساد را برای آماده سازی عناصر نظامی و حزبی کرد در عراق مستقر کرده است تا آنها را برای تجزیه این کشور آموزش دهند. شورشیان کرد سوریه، ایران و ترکیه نیز جزء آموزش دیدگان هستند.

در تحقیق این مرکز عراقی آمده است: موساد به نیروهای پیشمرگه کرد برای قتل و ترور و بازداشت دانشمندان و اندیشمندان و دانشگاهیان سنی و شیعی و ترکمان عراقی کمک می‌کند و هزاران نفر از این افراد را مجبور به مهاجرت می‌کند تا به جای آنها از کارشناسان اسرائیلی در دانشگاه های عراق استفاده شود.

موساد همچنین با همکاری برخی شخصیت‌های کرد، آثار باستانی عراقی‌ها را سرقت و با کمک شرکت‌های خطوط هوایی دانمارک، سوئد، اتریش و عراق به موزه های اسرائیل قاچاق می‌کند.

منبع: فارس به نقل ازالنخیل


برچسب‌ها: طرح موساد در کردستان عراق با حمایت آمریکا, ترکیه و قطر


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:59 موضوع | لینک ثابت


شیعیان در الجزایر، تشیع پنهانی و حقوق ضایع شده


تشیع در الجزایر از زمان صدر اسلام در اسلام منتشر شد و تا زمان حاضر ادامه دارد اما اطلاع درستی از تعداد واقعی آنها وجود ندارد، زیرا شیعیان این کشور حق انجام آموزه های دینی خود را ندارند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، الجزایری هایی که به تشیع روی آوردند تاکید کردند که در سال های اخیر میزان گرایش به تشیع در این کشور با وجود محدودیت های فراوان برای شیعیان روز به روز افزایش می یابد. دلیل چنین گرایش هایی ورود مدرسان و کارمندانی است که برای اشتغال و تحصیل از کشورهای عراق، سوریه و لبنان وارد این کشور شدند.

«فرید مسعودی» یکی از محققان الجزایری گفت: موانع انتشار تشیع در الجزایر در درجه اول ذاتی است زیرا ابزارهای آن بر انتشار سری تکیه می کنند و دلیل آن موانع فکری است که اطراف این تفکر را فرا گرفته است، با این احوال انتشار تشیع در این کشور به دلیل این موانع از حد یک پدیده اجتماعی فراتر نمی رود.

در ماه محرم سال جاری شیعیان الجزایری از برپایی آموزه های دینی خود در عاشورا  و عزاداری و خروج به خیابان ها، سینه زنی و زنجیر زنی محروم بودند آنها تنها به پوشیدن لباس مشکی و اندوه اکتفا کردند.

بسیاری از الجزایری های شیعی تاکید کردند که گروه بزرگی از شیعیان مراسم عزاداری را دور از دید سایر الجزایری ها بر پا می کنند، و دلیل آن این است که دین رسمی الجزایر با مذهب این گروه در تضاد است. مسلمانان الجزایری اعتقادات شیعیان را نمی پذیرند به همین دلیل بسیاری از شیعیانی که در مناطق مختلف زندگی می کنند از انجام آموزه های دینی و عزادارای ها و مراسم آن محروم هستند.

بر اساس گزارش پایگاه الجزایری الحدث، گروهی از شیعیان تاکید کردند که در اغلب اوقات شیعیان در خانه هایی گردهم می آیند و در غم شهادت امام حسین(علیه السلام) و سایر ائمه نوحه می کنند.

به دلیل این که شیعیان اغلب مذهب و اعتقادات خود را مخفی می کنند نمی توان آمار درستی از تعداد واقعی آنها به دست آورد، آنها تشیع خود را رازی می دانند که به هیچ کس اعلام نمی کنند.

شیعیان در الجزایر به طور رسمی فعالیتی اعم از اجتماعی و یا فرهنگی خاص ندارند،  که بتوان از طریق آن دیدگاه ها و نظرات خود در مورد مسایل ملی را بیان کنند. آنها روزنامه ای ندارند تا بیانگر نظرات آنها باشد، همچنین مسجد و یا حسینیه ای نیز برای آنها احداث نشده است.

منبع:شفقنا به نقل ازالجزایری الحدث


برچسب‌ها: شیعیان در الجزایر, تشیع پنهانی و حقوق ضایع شده


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:58 موضوع | لینک ثابت


چرا آتش فتنه در شمال لبنان خاموش نمي‌شود؟


شهر "طرابلس" به عنوان الگويي كوچك از بافت اجتماعي لبنان كه در آن طوايف مختلف اين كشور با عقايد و گرايش‌هاي مذهبي مختلف دور هم زندگي مي‌كنند، اين روزها با بحران امنيتي و درگيري‌هاي شديدي مواجه شده كه علي‌رغم تلاش گسترده دولت، آتش فتنه در اين منطقه هر روز شعله ورتر مي‌شود.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی، طرابلس، بزرگترين شهر سني نشين شمال لبنان، از ديد جامعه شناسانه در امتداد بافت اجتماعي سوريه بوده و در خود، شهروندان مختلفي از طوايف مسيحي و مسلمان و همچنين از مذاهب علوي، شيعه و اهل تسنن جاي داده است ولي گروههايي از جنبش‌هاي سلفي در سال‌هاي اخير، اين شهر را به پايگاهي براي خود تبديل كرده اند؛ گروههاي افراطي كه به تكفير ديگر مذاهب ايمان دارند.

همزمان با اعلام موجوديت جنبش سلفي "فتح‌الاسلام" در سال 1386 در طرابلس، درگيري‌هاي اين جنبش با ارتش لبنان در اردوگاه "نهرالبارد" اين شهر بالا گرفت كه در پي آن شهروندان لبناني و فلسطيني زيادي كشته شدند و طرابلس رنگ سلفي گري بيشتري به خود گرفت.

همزمان با آغاز بحران سوريه، برخي جريان‌هاي بين‌المللي و سياسي با همكاري حزب "المستقبل" به رياست "سعد حريري" پسر نخست‌وزير سابق لبنان، تلاش‌هايي را آغاز كردند تا طرابلس را به منطقه آموزش نيروها و مجموعه‌هاي تروريستي مخالف نظام سوريه تبديل كنند ولي دولت لبنان با اعتراض به اين طرح، اجراي سياست بي‌طرفي اين كشور را به عنوان موضع دولت در قبال اوضاع سوريه پي گرفت.

با بحراني‌تر شدن اوضاع سوريه و شدت گرفتن درگيري‌هاي داخلي اين كشور، بسياري از گروههاي مسلح، شكست را پذيرفته و به سوي طرابلس و اردوگاه‌هاي پناهجويان سوري گريختند تا بار ديگر با حمايت مالي و نظامي كشورهاي عربي قطر و عربستان، مجددا سازماندهي شده و براي جنگ به سوريه باز گردند.

از سوي ديگر مناطق "جبل محسن" و "باب التبانه" طرابلس واقع در شمال لبنان به عنوان طايفي و حساس‌ترين مناطق اين كشور، همواره شاهد بروز درگيري‌هاي مسلحانه ميان گروههاي طرفدار نظام سوريه از يك سو و گروههاي حامي جريان‌هاي سلفي تابع عربستان و مخالف نظام سوريه از سوي ديگر يوده‌اند.

دو محله نزديك به هم كه در يكي تصاوير بشار اسد و سيدحسن نصرالله به اهتزاز درآمده و در ديگري تنها چند متر آن طرف‌تر تصاوير ملك عبدالله و سعد حريري به چشم مي‌خورد اما وجه اشتراك هر دو محله، فقر بي‌حد و حصري است كه از در و ديوار اين مناطق بالا مي‌رود.

كساني كه كم وبيش، روند حوادث امنيتي طرابلس را دنبال مي‌كنند به خوبي آگاه دارند كه اكثر درگيري‌هاي طايفي طرابلس ريشه در مواضع گروههاي سياسي كشور دارد و اكثر اين درگيري‌ها در منطقه طايفه علويان طرابلس از يك سو و منطقه طرفداران جريان‌هاي سلفي مورد طرفدار عربستان از سوي ديگر رخ مي‌دهد.

همزمان با بروز تغييرات سياسي يا امنيتي در لبنان يا خارج آن، اين مناطق هر از گاهي شاهد بروز درگيري‌هاي مسلحانه ميان گروههاي طايفه علوي طرفدار نظام بشار اسد رئيس جمهور سوريه و جريان‌هاي ديگر با گرايش‌هاي مختلف سلفي و تكفيري حمايت شده از سوي عربستان است.

نگاهي سريع به تاريخ حوادث لبنان، نشان مي‌دهد كه ريشه بروز درگيري‌هاي مسلحانه در شهر طرابلس برخلاف آنچه گفته شده به زمان شروع بحران سوريه يا جريانات درگيري مسلحانه سال 1387 يا حتي اختلافات ايجاد شده بعد از ترور "رفيق حريري" نخست وزير اسبق در سال 1384 مربوط نمي‌شود بلكه علت اين درگيري‌ها طي سي و هفت سال گذشته، تنها به بروز تغييرات و تحولات سياسي و اتخاذ مواضع گروههاي لبناني در سطح داخلي و خارجي مربوط مي‌شود.

به نظر بسياري از اهالي طرابلس، درگيري‌هاي طرابلس ريشه در جنگ‌هاي داخلي لبنان در سال 1354 و سفر "هنري كيسينجر" وزير خارجه وقت آمريكا به لبنان با هدف تغيير ساختار جغرافياي اين كشور و ايجاد كشورهاي كوچك تحت سيطره آمريكا دارد. بعد از پايان جنگ‌هاي داخلي لبنان، كليه گذرگاههاي نظامي اين كشور از ميان برداشته شده‌اند و فقط گذرگاهي كه ميان منطقه جبل محسن و باب التبانه كه از فقيرترين مناطق طرابلس به شمار مي‌آيند، باقي ماند.

بسياري از ناظران هم معتقدند هدف اصلي از اين درگيري‌ها لبنان نيست بلكه اين اقدام پوششي براي هدف بالاتر و آن يكسره كردن تحولات سوريه و بلكه فراتر از آن است. اين عده از ناظران اساسا هدف از ايجاد بحران در سوريه را اجراي توطئه حساب شده غرب با بهره گيري از ايادي عرب آن براي تغيير ساختار سياسي و شايد هم جغرافيايي چند كشور منطقه مي‌دانند.

از سوي ديگر طرابلس بعد از آغاز تنش‌ها در سوريه، به دليل تركيب جمعيت سلفي نشين آن همواره محل رشد و فعاليت جريانهاي افراطي بوده و مي‌توان گفت كه با نگاهي به شرايط خاص اجتماعي، اقتصادي شهر طرابلس، بروز حوادث امنيتي اخير در اين شهر تا حدود زيادي قابل پيش‌بيني بود.

با توجه به اوضاع نابسامان اقتصادي، اجتماعي شهر طرابلس و بروز پديده‌هايي مانند مرگ و مير كودكان، بي‌سوادي، افت تحصيلي و بروز فقر شديد در ميان خانواده‌هاي طرابلس و نبود مؤسسات اجتماعي، حمايتي دولت، وقوع حوادث امنيتي اخير در اين شهر تا حدود زيادي قابل فهم است. به عبارت ديگر آنچه امروز در طرابلس اتفاق مي‌افتد، بي‌ارتباط با شرايط ناگوار و مزمن اقتصادي و اجتماعي اين شهر نيست.

شهر طرابلس كه به پايتخت "شمال لبنان" معروف است، از مناطق محروم لبنان به شمار مي‌آيند و مناطقي مانند "المنيه"، "ضينه"، "عكار"، از جمله مناطق فقير نشين اين استان هستند كه همواره دست خوش تحولات سياسي و امنيتي نيز بوده‌اند.

علت بروز تشنج‌هاي سياسي در اين منطقه را نمي‌توان زمان و شرايط فعلي منطقه دانست بلكه عامل اين ناآرامي‌ها را بايد در نتيجه اعمال سياست‌هاي نادرست اقتصادي و اجتماعي دولت‌هاي متوالي لبنان كه ساكنان اين منطقه را در حاشيه قرار داده‌اند جستجو كرد.

شهر طرابلس لبنان از مدت‌ها پيش مورد بي‌لطفي دولت و مسئولان سابق و حال آن قرار گرفته و طبق تحقيقات مؤسسه مركزي آمار لبنان، اين شهر از لحاظ امكانات شهري، اجتماعي، تجاري، بازرگاني در فقر به سر مي‌برد. به عنوان مثال اين شهر تنها داراي 17 مؤسسه تجاري، بانكي و بازرگاني است؛ در حالي كه استان‌هاي "جبل لبنان" و "بيروت" به ترتيب داراي 73 و 72 مؤسسه بازرگاني هستند.

بر طبق آمار اين مركز، سهم طرابلس از بخش بانكي دولت و بخش‌هاي خصوصي تنها دو درصد است در حالي‌كه اين سهم در بيروت و مناطق پيرامون آن به 83درصد مي‌رسد.

مركز آمار لبنان اعلام كرده كه با توجه به سطح آمار بالاي بيكاري در شهر طرابلس، ايجاد فرصت‌هاي شغلي براي جوانان اين منطقه به صفر رسيده است. وزارت امور اجتماعي لبنان و سازمان رشد و توسعه سازمان ملل نيز در تحقيقات خود اعلام كرده‌اند كه استان طرابلس در شمال لبنان، داراي بالاترين درصد فقر در مقايسه با ساير مناطق لبنان است فقر در اين منطقه به سي درصد مي‌رسد.

اين شهر نيز از لحاظ مسكن و شرايط اقتصادي خانواده‌ها، برق، آب و شبكه‌هاي بهداشتي در مرتبه دوم فقر قرار دارد. طبق تحقيقات مؤسسه آمار لبنان،70 درصد از مردم طرابلس در فقر به سر مي‌برند و اين مقدار در مقايسه با ديگر مناطق اين كشور، از بالاترين نقاط لبنان است.

طبق اين آمارها، بيش از 67 درصد از ساكنان مناطق "جبل محسن" و "باب التبانه" (دو نقطه اصلي درگيري‌هاي اخير) زير خط فقر مطلق زندگي مي‌كنند و 33 درصد از ساكنان اين مناطق زير خط فقر نسبي به سر مي‌برند و نيمي از ساكنان اين مناطق داراي حقوق كمتر از 430 دلار در ماه هستند. 82 درصد از آنها هم كمتر از 530 دلار در ماه حقوق دريافت مي‌كنند.

با شدت گرفتن دامنه درگيري‌ها در سوريه، ورود مجموعه‌هاي سلفي مسلح از مناطق شمالي لبنان، بويژه طرابلس به خاك سوريه بيشتر شد و اخيرا ارتش اين كشور توانست طي ايجاد كميني در منطقه تلكلخ سوريه، جمعي از اين عناصر سلفي را به هلاكت برساند.

به دنبال اين ماجرا، درگيري‌هاي شديدي ميان طرفداران و مخالفان نظام سوريه در طرابلس درگرفت و شرايط امنيتي اين شهر مجددا برهم خورد و در اثر اين درگيري‌ها بويژه بينن مناطق "جبل محسن" و "باب التبانه"، 17 نفر تاكنون كشته و بيش از 100 نفر مجروح شدند. به دنبال اين درگيري‌ها، ارتش با افزايش نيروهاي خود در تمام نقاط شهر توانست تا حدودي از افزايش تلفات جاني جلوگيري كند و آرامش را به سطح شهر بازگرداند.

جريان‌هاي سلفي كه تلاش مي‌كنند تا خارج كردن شهر شمالي طرابلس از سيطره دولت لبنان، راحت‌تر از تروريست‌هاي مخالف نظام سوريه حمايت كنند، همچنان اين شهر را در آتش تندروي‌هاي خود مي‌سوزانند؛ بيم آن مي‌رود كه دامنه درگيري‌هايي اين شهر به ديگر نقاط لبنان نيز سرايت كند.

به گفته برخي صاحب نظران، برپايي يك حكومت كوچك اسلامي سلفي در طرابلس، تحت رهبري جريان‌هاي مسلح تكفيري و همچنين خارج كردن آن از كنترل دولت، از عوامل اصلي ادامه درگيري‌ها در اين شهر اعلام شده است.

نگراني مقامات سياسي لبنان اين بوده كه بر اساس اطلاعات موجود، تلاش‌هايي در حال انجام است تا طرابلس به شكل كامل از طرفداران نظام سوريه تخليه شده تا در نهايت اين شهر به يك ايالت خودمختار سلفي تبديل شود. اين اقدامات اخير، از جمله سير ورود غير قانوني عناصر سلفي از طرابلس به سوريه با تلاش‌هاي تشكيلات موسوم به "ارتش آزاد سوريه" به منظور حمله به دمشق و سيطره بر فرودگاه بين‌المللي اين شهر، همزمان شده است؛ بدون اينكه سر سوزني نتايج اين اقدام براي رهبران اين عناصر سلفي مشخص باشد.

انتهای خبر/ ز.ح


برچسب‌ها: چرا آتش فتنه در شمال لبنان خاموش نمي‌شود


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:56 موضوع | لینک ثابت


وضعیت شیعیان در بنگلادش به عنوان دومین کشور بزرگ مسلمان

کشور بنگلادش در جنوب غرب قاره آسیا قرار دارد، در این کشور حدود 154نفر زندگی می کنند. آمارها نشان می دهد که بیش از 85 درصد از کل جمعیت بنگلادش را مسلمانان تشکیل می دهند، به همین دلیل بنگلادش دومین کشور بزرگ اسلامی بعد از اندونزی محسوب می شود.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش«شیعه نیوز»، متاسفانه تعداد شیعیان در بنگلادش به نسبت مسلمانان بسیار اندک بوده و به دلیل جمعیت کم به استضعاف کشیده شده اند. دلیل چنین مساله ای ضعف عملیات های تبلیغی و کمبود امکانات است. علاوه بر این ها، نادیده گرفتن مشکلات اقلیت شیعی مهم ترین عامل محسوب می شود.

از سوی دیگر کم توجهی و بی توجهی دیگر شیعیان کشورهای اسلامی به اقلیت شیعی بنگلادشی بر وخامت اوضاع می افزاید. در این کشور گروه های وهابی  و دشمنان اهل بیت(علیهم السلام) سرمایه های زیادی علیه انتشار تشیع هزینه کرده و از منبرهای رسانه ای برای افزایش حملات خود استفاده می کنند. آنها در تلاش هستند جهت تخریب چهره عمومی تشیع حملات وسیعی تشیع انجام دهند. این فعالیت ها در مناطق محروم به دلیل ضعف، شکنندگی و فقر شیعیان بیشتر بوده و بیش از سایر مکان ها دیده می شود. آنها در تلاش هستند تا بتوانند اهداف خود را از طریق اقلیت فقیر شیعی به انجام برسانند.

برخی از مشکلاتی که شیعیان در بنگلادش با آنها رو به رو هستند عبارتند از:

1- افزایش دعوت های وهابیت که با حمایت های گسترده و دایمی از سوی برخی از کشورها و قدرت ها فعالیت می کنند. این گروه ها در تلاش هستند تا از طریق خاموش کردن صدای مدارس اهل بیت (علیهم السلام) افکار باطل و منحرف خود را رایج کنند.

2- برخی از مناطق شیعه نشین در بنگلاش از مکان های تبلیغاتی و دینی همچون مساجد و حسینبه محروم هستند اما مناطقی که دارای مسجد و حسینیه هستند وضع بسیار بدی دارند.

3- اغلب شیعیان در برخی از مناطقی زندگی می کنند که به دلیل کمبود وسیع واعظان و مبلغان از محرومیت های فرهنگی شدید رنج می برند و بسیاری از آنها از شریعت های اسلامی و مسایل دینی اطلاعی ندارند.

4- با توجه به اوضاع بد اقتصادی در بنگلادش و فقر شدید که شیعیان در آن به سر می برند بسیاری از موسسات مسیحیت و وهابیت فعالیت های وسیعی انجام می دهند و از این وضع سوء استفاده می کنند. این موسسات با حمایت های زیادی که از سوی  گروه های مختلف انجام می دهند انواع کمک های مالی و اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی را به عناوین مختلف به خانواده های شیعی ارایه می دهند تا به این شکل بتوانند مذهب خود را در میان آنها انتشار دهند ، آنها همچنین با وعده های حمایت کردن از شیعیان سعی می کنند شعیان را به سوی عقاید خود دعوت کنند. بی شک حمایت کردن کشورهای مسلمان به خصوص کشورهای شیعی مذهب می تواند عاملی بزرگ بر سر راه سوء استفاده کردن از ضعف شیعیان باشد.

5- گروه های مختلف با حمله های ضد شیعی سعی دارند انحرافات را در میان جوانان شیعی گسترش دهند و در این راه از دو سلاح مهم ثروت و شهرت برای انداختن جوانان در چنگال غفلت و فراموشی استفاده می کنند.

6- به دلیل عدم قدرت بسیاری از خانواده های شیعی در راه تامین هزینه های آموزش و پرورش، با مشکلات زیادی در راه آموزش رو به رو هستند که این مساله تهدیدی علیه پیشرفت فرهنگی انان محسوب شده و در نوع خود معزل بزرگی است.

شکی نیست که انتشار و تبلیغ دانش های اهل بیت (علیهم السلام) در مناطقی که خانواده های شیعی محروم در آنها زندگی می کنند نه تنها در راه مبارزه با افزایش تبلیغات ضد اسلامی علیه مذهب حق و حقیقت دارای فواید زیادی است بلکه باید در اولویت های اساسی و ضروری قرار گیرد.

بر اساس گزارش پایگاه مرکز تحقیقات شیعی العقیده، کشور بنگلادش به عنوان دومین کشور بزرگ اسلامی، کشوری است که عشق به اهل بیت (علیهم السلام) در آن موج می زند، و در صورتی که نیازهای شیعیان برطرف و زمینه های تبلیغاتی فراهم  شود این سرزمین می تواند مکان مناسبی برای انتشار تشیع و آموزش های والای ان باشد و در صورتی که مسوولین در این راه شکست خورده، فرصت ها را از دست دهند و نتوانند در آن نقش فعالی داشته باشند نمی توان در آینده منتظر ایجاد چنین فرصتی شد.

منبع:شفقنا به نقل ازشیعی العقیده


برچسب‌ها: وضعیت شیعیان در بنگلادش به عنوان دومین کشور بزرگ م, شیعیان, بنگلادش, عنوان, کشور, بزرگ, مسلمان, شیعه نیوزکشور بنگلادش


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:54 موضوع | لینک ثابت


صدهزار شيعه در فرانسه


تعداد شهروندان فرانسوی عرب تبار سیاه پوست در فرانسه هشت میلیون نفر تخمین زده شده است در حالی كه تعداد اتباع مذهب جعفری در فرانسه 100 هزار نفر است و نیمی از آنها در پاریس و حاشیه آن اقامت دارند اما نیمی دیگر در بقیه بخش‌های فرانسه به ویژه در شهرها و حومه لیون، تولوز، منبلی، مرسیلیا، دنکیرک و دیگر شهرهای کوچک زندگی می‌کنند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از شفقنا، اکثر جمعیت‌های اسلامی شیعه با بحران‌های متعددی روبرو هستند که مانع شده بعضا مردم از برگزاری مراسم معصومین(علیهم السلام) باز بمانند آن هم با وجود حدود 10 حسینیه دایمی یا موقت در فرانسه. این حسینیه‌ها بعضا نمی‌دانند چطور نسل جوان را که تشنه معارف دینی و ولایی هستند را هدايت كنند این امر موجب انزوای خیل عظیم طرفداران اهل بیت شده است و همین امر موجب افتتاح شعبه حوزه فرانسوی-نجفی شد که شامل یک مسجد بزرگ است که شیعیان را در یک جمع کرده است.

در اين راستا حسین اثنا عشری، شیعه فرانسوی که قبلا نامش «وارتون کرباسی» بود، گفت: بعد از اینکه تحصيلم را در انگلیس تمام کردم به ایران رفتم تا به عنوان مهندس مکانیک در فرودگاه تهران کار کنم و آنجا بود که فرصتی یافتم تا اسلام را بیشتر بشناسم.

وی افزود: ترجیح دادم بعد از پایان کارم در ایران به فرانسه باز گردم اما به بیماری سینوزیت مبتلا شدم که باعث شد در بيمارستان بستری شوم و اين بيماری من در ماه محرم بود به طوری که شب های محرم را به بهترین شکل شاهد بودم. یکی از خادمان مراسم سوگواری حسین(علیه السلام) به من چای داد و من زمانی که آن را نوشیدم فهمیدم که خدا به حرمت امام حسین(علیه السلام) من را از این بیماری شفا داد و من روز دوم حالم بهتر شد لذا تصمیم گرفتم به اسلام بگروم و مذهب تشیع را برگزیدم و نامم را حسین اثناعشری قرار دادم و آن به دلیل این بود که من از اولین کسانی بودم که در فرانسه شیعه شدم.

در حال حاضر تعداد زیادی شیعه در پاریس، بوردو، مرسیلیا و دیگر شهرها هستند و سالانه مراسم سوگواری امام حسین(علیه السلام) را برگزار می‌کنند و در قالب دسته‌های بزرگ عزاداری شبیه آنچه که در انگلیس است به خیابان‌ها می آیند و آدم فکر می‌کند دنباله رو خانواده امام حسین(علیه السلام) در شام است نه در پاریس. این امر یک دید مثبتی از شیعیان و تشیع در فرانسه می‌دهد و موجب گرویدن تعداد زیادی از فرانسوی‌های مسلمان به مذهب شیعه شده است.

بر اساس گزارش الابحاث العقائديه، در حال حاضر تعداد زیادی شیعه در پاریس، بوردو، مرسیلیا و دیگر شهرها هستند و سالانه مراسم سوگواری امام حسین(علیه السلام) را برگزار می‌کنند و در قالب دسته‌های بزرگ عزاداری شبیه آنچه که در انگلیس است به خیابان‌ها می آیند و آدم فکر می‌کند دنباله رو خانواده امام حسین(علیه السلام) در شام است نه در پاریس. این امر یک دید مثبتی از شیعیان و تشیع در فرانسه می‌دهد و موجب گرویدن تعداد زیادی از فرانسوی‌های مسلمان به مذهب شیعه شده است.


برچسب‌ها: صدهزار شيعه در فرانسه


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:53 موضوع | لینک ثابت


تصویر/ تلاوت قرآن مجید به سبک وهابیون عربستان !

تصویر/ تلاوت قرآن مجید به سبک وهابیون عربستان !

SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز :


برچسب‌ها: تصویر, تلاوت قرآن مجید به سبک وهابیون عربستان, SHIA, NEWS, COM شیعه نیوز


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:51 موضوع | لینک ثابت


دادگاه امنيتی رياض عالم شيعی سعودی را به سه سال حبس محكوم کرد


دادگاه عربستان سعودی اين روحانی شيعی را به تحريك مردم عليه دولت برای تغيير نظام متهم كرده است؛ اين در حالی است كه اين عالم شيعی سعودی در پی دعوت مكرر به انجام اصلاحات در عربستان از جمله آزادی مناسك دينی، توقف تبعيض طايفه‌ای و احترام به حقوق بشر بازداشت شد.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، دادگاه امنيتی رياض، پايتخت عربستان طی حكمی شيخ توفيق عامر را به سال حبس محكوم و وی را از ايراد خطبه در مساجد و همچنين سفر به مدت 5 سال منع كرد.

صادق جبران، مشاور حقوقی عربستان و وكيل شيخ عامر در صفحه شخصی خود در توئيتر با تأييد احكام صادره اعلام كرد: شيخ عامر بازنگری در اين احكام را خواستار شده است.

اين احكام در حالی صادر شده است كه شيخ توفيق عامر حدود 2 هفته قبل شرط اعلام‌شده برای آزادی خود مبنی بر عدم ايراد خطبه در مساجد را نپذيرفته بود.

صادق جبران پيش از اين اعلام كرده بود: شيخ عامر به دليل عدم امضای تعهدنامه‌ای كه وی را از ايراد خطبه در مساجد منع می‌كرد، آزاد نشده است.

بنابر اين گزارش، شيخ توفيق عامر بيش از 17 ماه است كه در بازداشت به سر می‌برد، وی اوايل ماه آگوست سال 2011 هنگام بازگشت به منزل پس از اقامه نماز مغرب در مسجد جامع «ائمه بقيع» در منطقه «هفوف» واقع در «احساء» توسط نيروهای امنيتی عربستان بازداشت شد.

دادگاه عربستان سعودی اين روحانی شيعی را به تحريك مردم عليه دولت برای تغيير نظام متهم كرده است؛ اين در حالی است كه اين عالم شيعی سعودی در پی دعوت مكرر به انجام اصلاحات در عربستان از جمله آزادی مناسك دينی، توقف تبعيض طايفه‌ای و احترام به حقوق بشر بازداشت شد.


برچسب‌ها: دادگاه امنيتی رياض عالم شيعی سعودی را به سه سال حب, شيعی, سعودی, حبس, محكوم, شیعه نیوز


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:50 موضوع | لینک ثابت


نیروهای آل خلیفه مسجد «امام هادی (علیه السلام)» را آتش زدند


نیروهای آل خلیفه صبح امروز به مسجد «امام هادی (علیه السلام)» در شهر حمد حمله کرده و نمازخانه زنان را به آتش کشیدند. جمعیت الوفاق اعلام کرد: از چند روز گذشته هدف قرار دادن مساجد از سوی نیروهای امنیتی از سرگرفته شده است و در طول این چند روز دیوارهای 5 مسجد را تخریب کرده و به برخی از ساختمان های مساجد تخریب جدی وارد شده است.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، جمعیت«الوفاق» بحرین در گزارشی اعلام کرد: گروهی وابسته به نیروهای امنیتی به مسجد«امام هادی (علیه السلام)» در شهر حمد حمله کردند و بخش نمازخانه زنان را به آتش کشیدند.

جمعیت الوفاق اعلام کرد: از چند روز گذشته هدف قرار دادن مساجد از سوی نیروهای امنیتی از سرگرفته شده است و در طول این چند روز دیوارهای 5 مسجد را تخریب کرده و به برخی از ساختمان های مساجد تخریب جدی وارد شده است.

این درحالی است که مقامات آل خلیفه تاکنون 38 مسجد را از زمان اعتراضات مردمی ویران کرده اند.

جمعیت الوفاق اعلام کرد: هدف قرار دادن مساجد اقدامی جنایت کارانه است و نام دیگری بر روی آن نمی توان گذاشت و مقامات بحرین برای ساکت کردن مردم دست به این اقدامات می زنند. الوفاق در ادامه تاکید کرد: بحرین نیازمند تحول عمیق و تحکیم اراده مردمی است.

گفتنی است، با وجود تخریب برخی مساجد از سوی مقامات آل خلیفه، نمازگزاران بارها نماز خود را بر روی ویرانه های مساجد اقامه کرده اند.

منبع : شبستان

انتهای خبر/ ز.ح


برچسب‌ها: نیروهای آل خلیفه مسجد «امام هادی, علیه السلام, » را آتش زدند


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:49 موضوع | لینک ثابت


شیعیان جعفری بزرگ ترین گروه شیعیان در جهان معاصر


شیعیان در زمان حاضر در تمام نقاط جهان به نسبت های مختلف منتشر شده اند. شیعیان جعفری یا اثنی عشری بزرگ ترین گروه از آنها را تشکیل می دهند و اسماعیلی ها و سپس زیدیه در ردیف های بعدی قرار می گیرند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، بیش ترین تجمع شیعیان از کشورهای ایران، عراق، لبنان، سوریه، هند، افغانستان، پاکستان و قفقاز آغاز می شود و تا ترکیه، تانزانیا، نیجریه و دیگر کشورهای شمال آفریقا ادامه می یابد. در حال حاضر آمارهای صحیحی از تعداد واقعی آنها در هر کشور وجود ندارد اما در کل تمام آن ها به 300 تا 400 میلیون نفر می رسند.

کشور هندوستان با 85 تا 100  میلیون شیعی دارای بزرگ ترین تجمع از شیعیان است و شیعیان در این کشور با سعی و تلاش خود به مقام ها و پست های بالایی رسیدند که رییس جمهور سابق هند و پدر اسلحه هسته ای هندوستان «عبدالکلام زین العابدین» یکی از آنهاست.

کشور جمهوری اسلامی ایران نیز که 94 درصد از کل جمعیت آن را شیعیان تشکیل می دهند نیز بزرگ ترین تجمع شیعیان محسوب می شود، بعد از آن کشور پاکستان قرار دارد که تعداد شیعیان آن 64 میلیون تن هستند، از بارزترین شخصیت های شیعی این کشور می توان به موسس پاکستان جدید که رهبری آن را بعد از استقلال به عهده گرفت اشاره کرد.

ترکیه در رده بعد از پاکستان قرار می گیرد که در آن 25 میلیون شیعی معادل یک سوم از کل جمعیت این کشور زندگی می کنند. عراق با 70 درصد از کل جمعیت  و یمن با 43 درصد که اغلب در شمال زندگی می کنند در رده های بعدی قرار دارند. علاوه بر اینها کشور سوریه نیز که شیعیان 23 درصد از کل جمعیت آن را تشکیل می دهند در رده های کشورهایی قرار دارد که بیشترین تعداد شیعیان در آن ساکن هستند، رییس جمهور کنونی این کشور نیز از شیعیان است.

در نیجریه بعد از انقلاب اسلامی ایران شیعیان به طور چشمگیری افزایش یافتند و به 10 ملیون نفر رسیدند که در ایالت های مختلف پراکنده شده اند. شیعیان در کشورهایی همچون آذربایجان، بحرین و لبنان و افغانستان اکثریت را به خود اختصاص می دهند. در کشور عربستان نیز شیعیان در منطقه الشرقیه که 97 درصد از ذخیره های نفتی عربستان در آن قرار دارد زندگی می کنند. به دلیل مهاجرت لبنانی ها، عراقی ها و هندی ها به کشورهای همسایه، تشیع در بسیاری از آنها رواج پیدا کرد و گروه زیادی به دلیل وجود شیعیان شیعی شدند.

منبع: شفقنا به نقل از الکفیل

انتهای خبر/ ف . ک


برچسب‌ها: شیعیان جعفری بزرگ ترین گروه شیعیان در جهان معاصر , جعفری, بزرگ, ترین, گروه, جهان, معاصر, شیعه نیوز


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:48 موضوع | لینک ثابت


تصويري از دیدار چهار مرجع تقلید شیعه در نجف اشرف


تصويري از دیدار چهار مرجع تقلید شیعه در نجف اشرف

SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:


مرجع عاليقدر آيت الله محمد اسحاق فياض (دام ظله)

مرجع عاليقدر آيت الله سيد علي سيستاني (دام ظله)

مرجع عاليقدر آيت الله سيد محمد سعيد حكيم (دام ظله)

مرجع عاليقدر آيت الله حسين بشير النجفي (دام ظله)


برچسب‌ها: مرجع عاليقدر آيت الله محمد اسحاق فياض, دام ظله, مرجع عاليقدر آيت الله سيد علي سيستاني, مرجع عاليقدر آيت الله سيد محمد سعيد حكيم, مرجع عاليقدر آيت الله حسين بشير النجفي


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/29 ساعت 13:46 موضوع | لینک ثابت


عکسهای حضور محمدرضا گلزار،سردار آجرلو،جهانگیر الماسی و رسول نجفیان در هیئت الرضا(ع) در محرم 91برچسب‌ها: محرم91, محمدرضا گلزار, سردار آجرلو, جهانگیر الماسی و رسول نجفیان, هیئت الرضا, ع, عبدالرضاهلالی


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در دوشنبه 1391/09/27 ساعت 12:50 موضوع | لینک ثابت


رقاصم رقاصم رقاصه عباسم

 مرحوم حاج اکبر ناظم

وب تخصصی کربلایی علی محمدملکی : در راستای هجمه ها و حملات متعددی که پیش از محرم الحرام [1434] 1391 در فضای مجازی علیه مداح و شاعر اهل بیت علیهم السلام , کربلایی علی محمد ملکی صورت پذیرفت , عده ای سودجو , جویای نام و فرصت طلب که همواره بدنبال ایجاد بحث و تنش های اضافی و غیر ضرور در مورد مسائل مختلف هستند و نهایت سعی و اهتمام شان تخریب چهره آقای ملکی می باشد برای چندمین بار اقدام به لفاظی های بی مورد و نابجا در مورد این شخصیت مورد احترام دوستداران سیدالشهداء علیه السلام نموده اند که در این مطلب کوتاه قصد پاسخ گویی به این گرامیان را داریم.

مسئله مذکور از آن جایی آغاز شد که آقای ملکی بعد از طعنه های فراوانی که قبل از محرم به ایشان رسیده بود، در قضیه ای مشابه با قضیه پیرغلام امام حسین علیه السلام , مرحوم حاج اکبر ناظم در روز هفتم محرم در هنگامه ی هروله ی سینه زنان گفتند : « بزار بگن داریم میرقصیم ... رقاصم و رقاصم , رقاصه ی عباسم ! » اکنون قضیه مرحوم حاج اکبر ناظم را بازگو می کنیم تا شاید چراغی باشد برای روشن شدن نقطه های تاریک در ذهن گرامیانی که از هر کاهی، کوه می سازند !

هنگامی که سبکی جدید در سینه زدن توسط مرحوم حاج اکبر ناظم پیرغلام اهل بیت به هیئات مذهبی رسوخ پیدا کرد عده ای در مخالفت با این شیوه عزاداری عنوان کردند که « انگار داره می زنه و می رقصه » ... نقل است که مرحوم حاج اکبر ناظم در جلسه بعدی هیئت، در پاسخ به این ادعا گفت : « رقاصم و رقاصم ، رقاصه ی عباسم » شاید در نگاه اول، این عبارت، عبارتی زشت و دور از شأن حضرت ابالفضل علیه السلام باشد؛ اما دقت در چرایی بیان چنین عبارتی می تواند به تبیین هر چه بیش تر مسئله کمک نماید. در واقع فلسفه بیان این عبارت این بود که مرحوم اکبر ناظم بگوید اگر چنانچه چنین سبکی از نظر عامه مردم رقاصی محسوب می شود پس بنده رقاصه هستم.

در این باب بارها مشاهده نموده ایم که مداحان اهل بیت علیهم السلام از جمله مرحوم سید جواد ذاکر (ره) , حاج عبدالرضا هلالی و غیره از این جنس اشعار استفاده کرده اند که از جمله می توان به شعر معروف "رقص مستی می کنم در خونه ی حسین علیهم السلام" اشاره نمود.

و حسن ختام مطلب اشاره ای است به چند حدیث از معصومین صلوات الله علیهم اجمعین در باب حفظ آبروی برادر دینی ...

پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود : از مسلمانان غیبت نکنید و در پی کشف عیوب و زشتی های آنان نباشید، چون هر کس در پی کشف عیوب برادرش باشد خدا عیوب او را آشکار می کند. [ تنبیه الخواطر و نزهة النواظر، ج 1، ص 115 ]

پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود : در پی کشف اسرار و زشتی های مردم نباشید زیرا کسی که در پی زشتی برادرش باشد خدا هم زشتی او را دنبال می کند و هر کس خدا بدی های او را دنبال کند او را درون خانه اش رسوا می کند. [ همان، ج 1، ص 115 ]

امام صادق علیه السلام فرمود : هر کس از گناه و عیب برادر مؤمن خود آگاه شود و آن را آشکار کند و کتمان نکند و برای او طلب مغفرت نکند، نزد خدا مانند انجام دهنده همان گناه است و به پیامد آن مبتلاست و خدا گناه مؤمن را می بخشد و کیفرش همان آشکار شدن گناه او در دنیاست و گناه او در آخرت پنهان می ماند. [ مستدرک الوسائل، ج 9، ص 134 ]

یا علی علیه السلام


برچسب‌ها: شورمستی, رقاصم رقاصم رقاصه عباسم, پیرغلام اهل بیت, سیداکبرناظم, پاسخ به انتقادها, مداحی


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در شنبه 1391/09/25 ساعت 11:50 موضوع | لینک ثابت


مداحی سبک آهنگ نقاشی مهدی احمدوند

مداحی کربلائی علی محمدملکی به سبک اهنگ جدیدنقاشی مهدی احمدوند در شهادت امام زین العابدین{ع}درهئیت لطمه زنان غریب مدینه خیلی قشنگه متن شعرمیذارم.

همراتم هرجا باشی

می ترسم ازم جدا شی

می میرم به فکرمن نباشی عکست تو دل شده نقاشی

همیشه هر روز حسین تولحظه هامی

میگن نباشم یه لحظه بی تو نفس بندمیاداربابم

انقدرمهربونی بزرگی

اسمت شده روقلبم حکاکی

حسین وا..غریب مادر


برچسب‌ها: مهدی احمدوند, دانلودآهنگ جدیدمهدی احمدوند, نقاشی مهدی احمدوند, مداحی سبک مهدی احمدوند


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در پنجشنبه 1391/09/23 ساعت 12:11 موضوع | لینک ثابت


پیشوازمحرم91کربلائی علی محمدملکی

مداحی پیشوازمحرم91کربلائی علی محمدملکی به نام پشت سرم گریه نکن ای زینبم بایدبرم به سبک آهنگ پشت سرم گریه نکن مسافرم بایدبرم آلبوم نامسلمون علی عبدالمالکی که رودست خواننده اش زده همراه با آهنگش میذارم خودتون قضاوت کنیدکدوم بهترخونده است نظریادتون نره یاعلی.

کلیپ تصویری ویژه موبایل مداحی پشت سرم گریه نکن حجم ۶.۵مگابایت

دانلود

آهنگ پشت سرم گریه نکن مسافرم علی عبدالمالکی حجم ۱.۶مگابایت

دانلود


برچسب‌ها: پیشوازمحرم91کربلائی علی محمدملکی, پشت سرم گریه نکن, آهنگ پشت سرم گریه نکن, علی عبدالمالکی, مداحی سبک پاپ, مداحی جوون پسند, مداحی باحال, مداحی سبک آهنگ ترانه, جنجالی ترین نوحه سال, مداحی سبک علی عبدالمالکی


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در پنجشنبه 1391/09/23 ساعت 11:10 موضوع | لینک ثابت


مداحی سبک دنیاروبی تونمیخوام یه لحظه استادباقر

مداحی تاهستم فقط ارباب داره ازعشقت می خونم حاج محموداستادباقرکه شعرش از کربلائی علی محمدملکی گرفته به سبک آهنگ نباشی یادنیارو بی تونمیخوام یه لحظه محسن یگانه با اهنگش میذارم نظربدیدیاعلی

مداحی تاهستم فقط ارباب داره ازعشقت می خونم حاج محموداستادباقر

دانلود  السلام علیک علی الشیب الخضیب ...

آهنگ نباشی محسن یگانه

دانلود


برچسب‌ها: حاج محموداستادباقر, جنت العباس تهران, آهنگ نباشی محسن یگانه, محسن یگانه جدید, محسن یگانه91, مداحی سبک پاپ, مداحی جنت روبی تونمیخوام یه لحظه, مداحی جوون پسند, مداحی باحال, مداحی توپ


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/22 ساعت 15:11 موضوع | لینک ثابت


منتخب شورهای دهه دوم محرم91

آلبوم دهه دوم محرم۹۱کربلائی علی محمدملکی نظربذارید
www.parsnaz.ir - عکس های زیبا مخصوص محرم و عاشورای حسینی

برچسب‌ها: آهنگ دارم ازدست میدم مهدی احمدوندوپیمان زارعی, پیمان زارعی, مداحی سبک مهدی احمدوند, فرصت مهدی احمدوند, آلبوم حباب, محسن یگانه جدید, دنیاروبی تومحسن یگانه, مجیدیحیائی, مداحی سبک مجیدیحیائی, مداحی جوان


ادامه مطلب

 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/22 ساعت 14:15 موضوع | لینک ثابت


شب عاشورای91

مراسم شب عاشورای۹۱کربلائی علی محمدملکی به نظرمن بهترین مراسم کشورهستش

www.parsnaz.ir - عکس های زیبا مخصوص محرم و عاشورای حسینی

www.parsnaz.ir - عکس های زیبا مخصوص محرم و عاشورای حسینی


برچسب‌ها: مهدی احمدوند, مداحی سبک مهدی احمدوند, مجیدعلیپور, انتخاب شادمهر, طرفدارشادمهر, شادمهرجدید, مداحی سبک علی عبدالمالکی, مرتضی پاشائی, مداحی سبک مرتضی پاشائی, رامین بی باک جدید91, رامین بی باک, مجیدیحیائی


ادامه مطلب

 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/22 ساعت 13:57 موضوع | لینک ثابت


مراسم شب تاسوعا91کربلائی علی محمدملکی

سلام مراسم شب تاسوعاکربلائی علی محمدملکی به دستم رسیدبراتون میذارم اما متاسفانه کمی اشکال داشت ازسال ۸۶-۸۷میذارم فقط نظریادتون نره تابقیه اش بذارم یاعلی.

www.parsnaz.ir - عکس های زیبا مخصوص محرم و عاشورای حسینیhttp://www.akairan.com/aka-app/20118221338.jpgبرچسب‌ها: تاسوعا91, محرم91, مداحی جدید, کربلائی علی محمدملکی, محسن یگانه, باخیال تومحسن یگانه, مداحی سبک محسن یگانه, کربلائی علی محمدملکی ومحسن یگانه, مداجی سبک پاپ, جنجال ترین نوحه سال91, مداحی سبک امید, امید


ادامه مطلب

 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در چهارشنبه 1391/09/22 ساعت 13:33 موضوع | لینک ثابت


مداحی محمودعیدانیان به سبک آهنگ توفکرتم دوسه روزه مرتضی پاشائی

مداحی محمودعیدانیان به سبک آهنگ توفکرتم دوسه روزه مرتضی پاشائی خیلی باحاله نظربدیدممنون

دانلود


برچسب‌ها: آهنگ توفکرتم دوسه روزه مرتضی پاشائی, محمودعیدانیان, قمربنی هاشم مشهد


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در سه شنبه 1391/09/21 ساعت 17:6 موضوع | لینک ثابت


مداحی مرتضی خادمی سبک اهنگ من رویائی دارم شادمهر وابی

مداحی من آقائی دارم آقائی رویائی مرتضی خادمی سبک اهنگ من رویائی دارم شادمهر وابی خیلی قشنگه ازدست ندید

من آقائی دارم آقائی رویائی مرتضی خادمی

دانلودwww.parsnaz.ir - عکس های زیبا مخصوص محرم و عاشورای حسینی


برچسب‌ها: مداحی مرتضی خادمی, شادمهر وابی, اهنگ من رویائی دارم, مداحی سبک شادمهر وابی, مداحی سبک ابی, مداحی سبک پاپ, مرتضی خادمی, مداحی باحال


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در سه شنبه 1391/09/21 ساعت 16:52 موضوع | لینک ثابت


مداحی حسین سیب سرخی سبک یا آهنگ حبیبی علی عبدالمالکی

مداحی یاحبیبی نورالعینی حاج حسین سیب سرخی به سبک آهنگ یاحبیبی علی عبدالمالکی رودست خواننده اش زده حاج حسین سیب سرخی جزبهترین مداحان برترایران هستش

مداحی یاحبیبی نورالعینی حاج حسین سیب سرخی

دانلود  


برچسب‌ها: حسین سیب سرخی, حسین سیب سرخی محرم91, آهنگ حبیبی علی عبدالمالکی, علی عبدالمالکی, مداحی سبک پاپ, مداحی سبک ترانه, مداحی باحال, مداحی جوون پسند, مداحی مدرن


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در سه شنبه 1391/09/21 ساعت 16:10 موضوع | لینک ثابت


مداحی سیدعلی مومنی سبک اهنگ اسیرعشق شهرام شکوهی

مداحی محرمت چه شورحالی داره سیدعلی مومنی سبک اهنگ اسیرعشق شهرام شکوهی درمحرم ۹۱درهئیت زوارالحسین تهران اجراءشده است

محرمت چه شورحالی داره ازسیدعلی مومنی۹۱

دانلود


برچسب‌ها: سیدعلی مومنی, اسیرعشق شهرام شکوهی, محرمت چه شورحالی داره, مداحی سبک شهرام شکوهی, مداحی جدید, محرم91


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در سه شنبه 1391/09/21 ساعت 15:57 موضوع | لینک ثابت


مداحی عبدالرضاهلالی سبک آهنگ میگن هیچ عشقی تودنیامهدی احمدوند

مداحی میگن هیچ شهری تو دنیا عبدالرضاهلالی به سبک آهنگ میگن هیچ عشقی تودنیامهدی احمدوندخونده هلالی مداح محبوب دلها این شعر ازکربلائی علی محمدملکی گرفته دانلودکنیدلذت ببرید.

مداحی میگن هیچ شهری تو دنیا عبدالرضاهلالی

دانلود  


برچسب‌ها: عبدالرضاهلالی, میگن هیچ عشقی تودنیا, مهدی احمدوند, محرم91هلالی, مهدی احمدوندجدید, مداحی سبک مهدی احمدوند, مداحی سبک آهنگ عشق اول, مداحی سبک پاپ, مداحی جوون پسند, مداحی باحال


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در سه شنبه 1391/09/21 ساعت 15:45 موضوع | لینک ثابت


مداحی دوباره دل هوای باتوبودن کردن

مداحی دوباره دل هوای باتوبودن کردن سیداکبرمصطفوی سبک مجیدخراطها-آرش دلفان رودست هر دوخواننده اش زده باورنداری دانلودکن نظریادت نره یاعلی.

مداحی دوباره دل هوای با تو بودن کردن

دانلود          


برچسب‌ها: مداحی دوباره دل هوای باتوبودن کردن, مداحی سبک مجیدخراطها, مجیدخراطها, آرش دلفان, مداحی سبک آرش دلفان, مداحی سبک شادمهر, شادمهرجدید, مداحی سبک پاپ, مداحی باحال


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در سه شنبه 1391/09/21 ساعت 15:18 موضوع | لینک ثابت


داد فتوا عاشقان را سر شکستن واجب است

محرم , یا حسین , پس زمینه محرم 90

شکر خدا تمامی ما سینه زن شدیم

با روضه های آل عبا سینه زن شدیم

اصلا خدا برای همین آفریدمان

قبل وجود ارض . سما سینه زن شدیم

----------------------

ضد حق طرح جنون را رد مکن

راه این دیوانگان را سد نکن

این پدیده شاهکار زینب است

سر شکستن راهکار زینب است

----------------------

هشق یعنی سر شکستن با قمه

گریه کردن بر حسین فاطمه

عشق یعنی هیت و سینه زنی

صبح عاشورا سرت را بشکنی

------------------------

    ایا شنیده ای خدا را کسی کشد                  

                          این ماه ماه قتل خدای 2عالم استبرچسب‌ها: داد فتوا عاشقان را سر شکستن واجب است


 

نوشته شده توسط حميدرضا محمدي در سه شنبه 1391/09/21 ساعت 15:7 موضوع | لینک ثابت